Vzpomínky a zážitky

Šestého září jsem se s knedlíkem v krku dostavila před Janáčkovo divadlo. Všude tam postávala spousta lidí a v některých menších skupinkách už i probíhaly rozhovory. Sedla jsem si kousek stranou a čekala, až se začne něco dít. Po čtvrthodince přijelo auto, zastavilo na zákazu zastavení a z něj vylezlo pár veselých lidí, z nichž jeden zakřičel: „Nazdár!“ O chvíli později se přiřítili i dva autobusy a začali jsme nastupovat. Vyrážíme směr Orlík.

Seznamovák 2014 Seznamovák 2014

Cesta byla příjemná, většina lidí stihla za monotónního drncání autobusu dospat brzké vstávání. A máme tu první bojovku - najít si k sobě dalších pět ztracených duší na pokoj. Rychle jsme se ubytovali a vyrazili do ternénu - někteří až na vrchol obřího kopce - hledat signál. Poté jsme se přesunuli na informační schůzku a teambuildingové aktivity, které byly rozděleny podle fakult.

Dozvěděli jsme se, jak bude Seznamovák probíhat - všechny aktivity jsou nepovinné, kdy bude jídlo, kam se chodí na záchody, v kolik je budíček a v kolik večerka. Poté jsme začali hrát seznamovací hry a bojovat s množstvím nových jmen a informací. A nakonec si většina lidí vyzkoušela stagediving z dětské prolézačky.

Seznamovák 2014 Seznamovák 2014

Potom už přišla skvělá večeře a po ní siesta a další informační schůze, tentokrát zaměřená na program dnešního večera a celoturnusovou hru s názvem KissDeath. Hra spočívala, jak z názvu vyplývá, v zabíjení lidí láskou (neboli polibkem). Každý dostal lísteček se svým jménem a jménem někoho z ostatních a měl zabít co nejvíce lidí v průběhu Seznamováku. A pak začala Welcome Party. Ti, kteří pařbám moc nefandí, vytáhli kytary a vodárnu. Alkohol zapůsobil, jak se očekávalo, a z cizích lidí se během několika piv/panáků/drinků stali dobří přátelé. Party trvala až do brzkých ranních hodin a lidi postupně odpadávali, ať už přemírou alkoholu, nebo tance.

Seznamovák 2016

Ráno se několik šílenců dobrovolně vzbudilo na rozcvičku a ostatní se o hodinku později dostali z pokojů šouravou zombie chůzí na snídani. Po ní se překvapivě dost lidí přihlásilo jak na fotbal, tak i na beach volejbal. Pár odvážlivců se vydalo k blízké přehradě vyzkoušet Bunjee jumping. Pro zájemce byl připraven výborný oběd, po kterém jsme se sešli v jídelně na přednášku o informačních systémech a teambuilding. Dávid, stále nadšený z účasti na rozcvičce, uspořádal originální Batman Workout. Zbytek osazenstva si mohl zahrát stolní fotbálek nebo vyzkoušet jízdu na minibiku.

Seznamovák 2014 Seznamovák 2014

Po obědě přišly na řadu přednášky o informačních systémech MUNI i VUT. Ti, co nebyli zrovna na přednášce, se socializovali s novými budoucími spolužáky.

Večeře byla i podruhé na vysoké úrovni, a tak se zájemci o degustaci vín dostavili s hezky plným žaludkem. Ale zlatým hřebem večera se stala SILENT PARTY! Z parketu se neozývala žádná hudba, pouze podivné výkřiky, které se vzdáleně podobaly refrénům známých hitovek. Krom drum’n‘bass, dubstepu a tanečních věcí se hráli i rockové pecky.

Seznamovák 2014 Seznamovák 2014

A i ráno se živí-mrtví vykolíbali ze dveří pokojů, místo mozků si do úst cpali chleby se šunkou a několik z nich se vrátilo po snídani do postele. Pro ty aktivnější už byl připraven program ve formě soutěží v softballu, badmintonu nebo fotbálku. Když se všichni už definitivně probudili, byl čas oběda, a pak prezentace na témata "Život v Brně" a "Studium v zahraničí". Na večer si pro nás instruktoři připravili vlastní verzi Partičky, do které se mohli zapojit i účastníci kurzu. Podle seznamovácké tradice večer ovládla party, tentokrát v duchu meziuniverzitního souboje v počtu vypitých piv.

Seznamovák 2016

Čtvrtý den jsme se po snídani vydali na pěší výlet do Zvíkova. Po strastiplné cestě všichni blaženě usedli do jedné z místních hospod. S plnými žaludky se vyrazilo na prohlídku hradu, kde jsme nafotili nezbytné selfiečka. Aktivnější jedinci se zúčastnili prohlídky pivovaru a udržovali hladinku alkoholu. Cestou zpátky kluci tradičně čůrali z mostu a děvčata je závistivě pozorovala z povzdálí. Po návratu bylo na informační schůzi vyhlášeno, že se večer bude zase pít, tentokrát však jiným způsobem, alespoň ze začátku. Měli proběhnout takzvané Thirsty Games. Takže jsme se po večeři slezli ve dvojicích před ubytovnou, kde už se připravovala jednotlivá stanoviště. Disciplíny byly různé, od pití piva lžící, přes pití piva vzhůru nohama, až po pití piva a následné skákání nebo běh. A odvážlivci si mohli vyzkoušet také body shoty. A finále proběhlo ve formě vypití piva na ex a následného sprintu. Pak už se rozjela tradiční závěrěčná travesty party, kdy nejtěžší úkol bylo sehnání outfitu.

Seznamovák 2016

Poslední ráno proběhlo ve znamení úklidu a balení, následně byli všichni nahnáni před objektiv na společnou fotku. Nastala závěrečná schůze s vyhlášením vítězů různých soutěží, loučení a usedání do autobusu. Po vyčerpávající jízdě jsme dorazili do Brna a každý se vydal k vlastnímu cíli, ať už domů, nebo na další autobusy či vlaky. S příchodem dalších dnů se začaly rozjasňovat všelijaké vzpomínky a počet přátel na facebooku začal rapidně stoupat.

Seznamovák 2016

Jestli jste se Seznamováku už účastnili, tak víte o čem mluvím a jestli se na něj chystáte, tak to bez pochyby zjistíte. A jestli ne, tak se někde ve vašem životě stala obroská chyba.

© 2015 Swimin . All rights reserved | Design by W3layouts