Seznamovák 2015

Shrnu to: Pokud chceš zažít to, co my, i to, co se neříká, určitě přijeď na Seznamovák 2016, nezklame tě!

#AbecedaJeFaktOrisek

Bylo krásné slunečné ráno a před Janáčkovým divadlem se začali scházet účastníci Seznamováku a mí budoucí přátelé. Po několika minutách jsem si byl jistý, že určitě nepojedu sám a podle nadšených instruktorů jsem tušil, že se mám na co těšit. Na autobusy, které mě a ostatní účastníky měly dopravit do kempu, čekala poměrně početná skupina cca 250 studentů, a proto jsme od instruktorů dostali první hru - rozdělit se podle příjmení do přidělených autobusů, což byl pro nás, budoucí vysokoškoláky, trošku oříšek.

#ChatkyJsouSuper

Po krátké jízdě jsme dorazili do kempu a čekala nás další hra spočívající v hledání nových přátel, s nimiž jsme se následně společně ubytovali v bungalovech, které měly vlastní sprchu a toaletu, což bylo super. Nemuseli jsme se tak trmácet přes půlku kempu, když jsme měli onu potřebu. Největší výhrou však pro nás bylo zjištění, že máme i vlastní kuchyňskou linku s ledničkou, což bylo velice příhodné pro přípravu chlazených nápojů.

#Prezentace

Hned ze začátku jsme si zahráli několik seznamovacích her a následně nás čekala velmi pěkná přednáška studentského spolku o univerzitě a základní informace o vysokoškolském životě. Druhou prezentaci „Konec prokrastinace“ nám přednášel úspěšný autor a bojovník proti prokrastinaci Petr Ludwig. Přesvědčil jsem sám sebe, že takové informace se mi možná budou na výšce hodit, na přednášku jsem šel a nelitoval jsem. Nemůžu sice říct, že bych úplně přestal prokrastinovat, ale když se na to podívám takto zpětně, zjišťuji, že si spousty věcí víc všímám a víc s nimi bojuju.

#HlavnePoznatSpoluzaky

Po večeři nás čekala první velká informační schůze, kde nám sdělili, co nás čeká a na co se můžeme těšit ještě dnes. Poté se nám představili i ostatní instruktoři a celá masa účastníků se rozdělila k přiděleným instruktorům na fakultní teambuildingy, během kterých jsme se seznámili se svými budoucími spolužáky - a věřím, že i přáteli na dlouhou dobu. Teambuildingy se ukázaly být překvapivě velmi užitečné a většinu lidí jsem si i zapamatoval. Navíc instruktor Standa, který měl na starosti naši fakultu, byl fakticky bombový a byla s ním neuvěřitelná sranda, takže jsme se i výborně pobavili.

#BavitseAParit

Po teambuildinzích odstartovala první párty. Pro účastníky Seznamováku byla rezervovaná celá hospůdka (ve skutečnosti lokál jako kráva), kde nás vždy obdarovali úsměvem a suprově obsloužili, a toto vše ještě rozšiřoval velký párty stan, kde probíhala většina noční zábavy a vystoupení. DJs byli skutečně skvělí a všichni účastníci a instruktoři to na parketu pořádně roztancovali. Někteří se odvázali dokonce natolik, že se rozhodli pro večerní koupel ve stále teplé laguně.

#KluciVTrikotech

Na druhý den čekaly některé hrdiny dobrovolné rozcvičky, ale většinu čekalo těžké vstávání. Dopolednímu programu dominovaly teambuildingy, kde jsme se nejvíce bavili při vodních aktivitách. David, Ládík a Qüdo nahodili trikoty, předcvičovali aquaerobic a my jsme se ochotně, s úsměvem a nadšením přidali. Druhou část dopoledne jsme strávili u prezentace informačních systémů, která nás velmi zaujala a sledovali jsme ji velice pozorně. Instruktoři nám přiblížili, jak pracovat s informačními systémy naší univerzity a jak v tomto smyslu úspěšně absolvovat vysokou školu. Dále nám instruktoři přiblížili život v Brně a poskytli informace o studentských stážích Erasmus.

#Vyrivky&Skluzavky

Odpoledne jsme se natěšeně vydali do slibovaného aquaparku Aqualand Moravia. Když jsme viděli ceny v akvaparku, tak se nám všem protočily panenky a byli jsme fakt rádi, že poplatky byly zahrnuty již v ceně Seznamováku. Aqualand Moravia byl asi nejlepší částí celého pobytu, instruktoři předcvičovali suprový aquagym a věřím, že si všichni vyzkoušeli veškeré dostupné zatočené tobogány, rovné skluzavky či hodně brutální úrampu. Po náročném řádění na skluzavkách pak všichni vzali zavděk odpočinkem ve vířivkách a wellness části, kterou aquapark disponuje.

#NejsmeSrabi

Po večeři a klasické informační schůzi nás čekalo bravurní vystoupení instruktorů v zábavné improvizační show Partička. Společně jsme všichni procvičovali břišní svalstvo a bránice po celou dobu vystoupení, které byly smíchem velice namáhané. V pozdějších hodinách večer se pak konala na opačném konci laguny pro dobrovolníky stezka odvahy. Kvůli velkému zájmu jsme sice chvilku čekali, někteří nedočkavci si dokonce krátili čekání skokem do jezera, ale nakonec jsme se dostali všichni na řadu. Se stezkou si instruktoři opravdu vyhráli. Ať už se jednalo o oběšence na stromě nebo o zvuky z repráků schovaných důmyslně porůznu v křoví a nechyběl ani řezník s motorovou pilou, což byla ta pomyslná třešnička na dortu celé stezky odvahy.

#Silentdisco

Večer se konalo první silent disco. Už jsem o tom předtím slyšel, ale fakt mě nenapadlo, že si to někdy vyzkouším. Je to bezvadná věc a hodilo se to tam vážně perfektně. Přišlo mi to i o dost lepší než normální párty zřejmě i proto, že DJové proti sobě soutěžili a to je burcovalo k lepším a lepším výkonům a hráli skutečně pecky.

#Adrenalin #sport #Wake&Paintball

Již jsme v polovině pobytu a už jsme toho stihli tolik a to jsme ještě netušili, co nás čeká dnes. Dopoledne bylo věnováno sportovním aktivitám a různým turnajům. Většina účastníků se vydala na přestřelku na paintballové hřiště nebo na lekce wakeboardingu do místního wakeparku. Bylo to dost drsné, protože opravdu to není tak jednoduché, jak se zdá a nikomu z nás to ze začátku nešlo, ale bylo to fakt super. Ostatní se zúčastnili dalších aktivit, které byly na výběr - například beach volejbalových a jiných turnajů. Den se přehoupnul do další části a všichni jsme se zvědavostí přešlapovali na srazu pro další hru, čekala nás Stezka Ondrovy mámy. Spousta úkolů, ať už logických, fyzických nebo týmových, nám dala slušně zabrat. Na konci stezky jsme se mohli projet i na dračích lodích, což byla další parádní činnost na stmelení kolektivu.

#VinoZenyZpev

Den opět utekl jako voda a my zažili další spoustu zážitků a nemůžeme se dočkat, cože je pro nás nachystáno večer. Více než polovina lidí se odebrala na parádní degustaci vín se somelierem, takže se dá důvodně očekávat, že tento večer bude nejspíš ještě hodně veselý. Také nás čeká rockový mini festival. Během večera se na pódiu vystřídaly tři kapely a kvalita vyloženě gradovala, od božích až k ultrabožím. Myslím, že všichni si minifestival opravdu užili a že se večer opravdu podařil.

#SwingAJineWorkshopy

Předposlední den našeho pobytu se opět nesl ve sportovním duchu. Čekali nás turnaje v badmintonu a zápas v softbalu. Nedá se říct, že jsme všichni sportovci a tak si někteří zašli i na swing dance workshop, kde si společně s instruktory osvojili základy swingu. Ti, co neměli už dostatek sil na pohyb, se zúčastnili kurzu líčení, nebo se zúčastnili turnaje v pokeru.

#ChallengeAccepted

Mezi účastníky se začalo proslýchat, že instruktoři pro nás nachystali soutěžní odpoledne a že bude potřeba mít opravdu kuráž a výdrž. Jak už je zvykem, na sraz došla opět většina účastníků a netrpělivě jsme očekávali zahájení odpoledne. Velmi rychle jsme vytvořili dvojice a pustili se do soutěží. Úkolem bylo absolvovat 7 stanovišť a finální 8. disciplínu. Jak nám brzy došlo, nešlo úplně o to, jestli někdo vyhraje, ale zda vůbec úkoly dokončí. Už jsem pár podobných soutěží zažil, ale tyhle disciplíny stály fakt za to. Kvůli tomuto odpoledni budu dlouho na Seznamovák vzpomínat a věřím, že jen tak nezapomenu.

#PosledniParty

Soutěžní odpoledne pěkně nastartovalo atmosféru pro poslední večer, na který se všichni náležitě vystrojili. Během rozlučkové párty nás čekalo vyhlášení výsledků turnajů, zápasů a všech klání, které se během Seznamováku konaly. Samozřejmě, že rozlučkový večer s touto úžasnou skupinou instruktorů by nebylo nic bez pořádného tématu a soutěží. Soutěžící mohli získat výhru ve třech kategoriích a to Miss Boobies, Miss Sympatie a Miss Seznamovák. Tyto soutěže nasadily dnešnímu dni opravdu pěknou korunku, avšak neprozradím vám vše. Snad jen naznačím, že nic ten večer nebylo tak, jak to vypadalo a co se stalo na Seznamováku, tak tam taky zůstane.

#DomuAVyspat

A je tu poslední den, asi nejnáročnější den ze všech. Čekalo nás uklízení našich bungalovů, hledání svých věcí z předešlé noci a začalo vzpomínání na Seznamovák a co všechno jsme tu zažili. Hodně z těch zde vzniklých skupinek využilo možnost se vyfotit ve fotokoutku a u posledního škopku si povyprávět o prožitých akcích a vtipných situacích. A jak už tomu bývá, u odjezdu se mávalo a mávalo, jako bychom se nikdy už neměli vidět. Slabší povahy uronily i několik slziček. Instruktoři nám hodně přirostli k srdci a vůbec celý Seznamovák utekl tak rychle, sotva jsme přijeli a už jsme se loučili. Nutno však podotknout, že program nebyla žádná lehárna, manko jsem dospával ještě týden! :D