Seznamovák 2016Rozjezdové pondělí

Všechno to začalo v pondělí kolem poledne u Janáčkova divadla. Byla jsem celkem nervózní, když jsem procházela obřím davem účastníků Seznamováku a nikoho neznala. Nervozita se strachem však během chvilky vymizela, protože „osamocených duší“ tam bylo více a rychle jsem si našla nové přátele. V průběhu našeho seznamovacího rozhovoru nás instruktoři přerušili tím, abychom se naskládali do autobusu a konečně vyrazili na 5 denní dobrodružství do Pasohlávek.


Cesta autobusem utekla hrozně rychle, protože jsem poznávala další nové tváře a všichni jsme si vzájemně padli do noty. Díky tomu jsem se na následující dny těšila ještě víc, protože skvělá parta lidí je prostě základ. Po hodině cesty jsme dorazili do cílového místa, kempu ATC Merkur. Po příjezdu následovalo ubytování. Vytvořili jsme skupinky, vyzvedli klíče a odebrali se prozkoumávat naše bungalovy, které byly vybaveny včetně pokojů i kuchyňkou a vlastním sociálním zařízením. Stihla jsem si zabrat tu nejlepší postel, vybalit kufr a pospíchala na první informační schůzku.


Po informační schůzce se konaly první skupinové aktivity, do kterých jsme byli rozděleni podle fakult. Hráli jsme mnoho seznamovacích her a poznala jsem mé nové spolužáky, se kterými byl vstup do prvního semestru o dost lehčí a zábavnější. Po dvouhodinovém teambuildingu jsme byli všichni hladoví a natěšení na večeři. To pečené kuře bylo fakt dobré!:D Ale neřešme kuře, protože na řadě je první party Seznamováku! Ta se nesla v duchu „Jäger night“. Taneční hudbu nám pouštěl profi DJ, kterého přivezl Jäger, spolu s naším instruktorem Dávidem. Všichni jsme se bavili až do ranních hodin.


Lůca :)

Tiché úterý

První ranní aktivitou byla rozcvička v podobě workoutu, běhu nebo zumby, kterou jsem však díky dospávání předešlé noci nestihl. Nevadí. Po snídani na nás čekal opět teambuilding ve skupinách, které jsme utvořili již včera a přátelství s novými spolužáky se tak stalo zase o něco silnějším. Na konci nám zbylo trochu času se dozvědět důležité informace týkající se naší fakulty v podání našich instruktorů, čímž nám dali nezbytné základy pro budoucí studium.


Hry nás doprovodily až do konce odpoledního programu, za kterým na nás čekala degustace vín. S profesionálním someliérem tento zážitek dostal úplně jiný rozměr. Byla to taková „nóbl“ chvilka: zkoumání barvy, vůně a samozřejmě chuti.


Večer už byla na programu jen informační schůzka, kde jsme se dozvěděli nezbytné informace k dalšímu dni, ale hlavně k večerní party. Silent disco! Dokonalá tečka za tímto dnem. Až vypůjčením sluchátek jsme se dostali k hudbě a to hned ve dvou variantách. Na sluchátkách jsme si mohli vybrat, kterého z „dýdžejů“ chceme poslouchat. Skvělý nápad a velice dobré provedení tohoto „tichého“ programu nás dostalo až do postele, kde jsme vytuhli jak nemluvňata.


Karlos :)

Mokrá středa

Po probuzení následovala rozcvička a následovně vydatná snídaně, která přišla vhod, protože jsem potřeboval nabrat síly na středeční program, kterým byla návštěva Aqualandu Moravia. Ještě před výletem jsem si však nemohl nechat ujít dvě přínosné přednášky o Erasmu a Životě v Brně.


Netrvalo to dlouho a už jsem vcházel s ostatními do Aqualandu, který byl rozdělen do několika částí: klasický bazén, vířivková část a Adrenálium. Velice mě potěšilo, že voda v bazénu měla přes 30°C. Vydal jsem se do Adrenália a byl ohromen šílenými skluzavkami a tobogány. Chtěl jsem ze začátku zkusit něco mírného, takže mě kamarád samozřejmě hned zatáhl na to nejhorší – 15 metrů vysokou „U-Wave“. Když jsem si vše vyzkoušel, přidal jsem se k velké skupině, co s instruktory cvičila aqua-aerobik. Cvičitelé byli skvělí a já se smál tak, že jsem spolykal snad půl bazénu vody. Příjemně unaven jsem se naložil do luxusní bublající vířivky a těšil se na večerní program. Bylo to pár skvělých hodin v mém životě, ale už byl čas vrátit se do campu.


Středeční večeře byla vynikající a doplnila mi sílu se smát. Bylo to potřeba, protože večerní „Instruktorská partička“ byla jednoduše famózní. Bylo mi trochu líto, že po hodině představení skončilo, ale hned po něm následovala skvělá hudební produkce z dílny našeho DJ. Snažil jsem se tančit tak dlouho, jak jen to šlo, ale Aqualand si zkrátka vybral svou daň. Brzy jsem padl zmožený do postele a usnul v očekávání dalšího zajímavého dne.


Machy :)

Žíznivý čtvrtek

Čtvrteční ráno jsem se rozhodla, že si přivstanu a alespoň jednou si zajdu na ranní rozcvičku, což mě docela nastartovalo na předposlední den Seznamováku.


Dopoledne bylo věnováno sportovním turnajům. Mohli jsme se například zúčastnit Beach volejbalu, zahrát si petanque nebo badminton. Ti, kteří neradi sportují, si mohli zapůjčit různé deskové hry. Po hrách někteří odpočívali, ale já se spolužáky jsem zavítala do wakeparku, který se nacházel v samotném areálu kempu. Zkušený tým nám půjčil vybavení potřebné k wakebordingu a dostali jsme instrukce k používání vleku. Byl to opravdu skvělý zážitek, protože ne vždy se člověku naskytne příležitost si tenhle druh sportu vyzkoušet.


Na odpoledne si pro nás instruktoři připravili velice zajímavou hru s názvem Thirsty games. Za úkol jsme měli ve dvojicích obejít sedm stanovišť. Na osmém stanovišti jsme pak soutěžili všichni zaráz. Opravdu bylo velice náročné zvládnout všechna stanoviště, ale nevzdali jsme to a úspěšně jsme splnili všechny disciplíny.


Na večer byla pro nás připravená tematická party. Během večera se každý náramně bavil. Když byla party v plném proudu, dostali jsme najednou od instruktorů prskavky a nikdo netušil, co nás vlastně čeká. Deset, devět, osm,…. BOOM. Skončilo odpočítávání a k obloze se začaly snášet barevné paprsky. Krásný den jsme tak zakončili velkolepým ohňostrojem.


Pája :)

Loučící se pátek

A je to tady, poslední den Seznamováku. Podle mého názoru jedno z nejnáročnějších rán, protože poslední party bývají většinou největší a nejlepší. Budík mi zazvonil v 8 a měla jsem hodinu na to, abych si stihla sbalit kufr a vyklidit bungalov. Naše pořádná skupinka to zvládla celkem rychle, tak jsme došli na poslední snídani mezi prvníma. U snídaně jsem si začala uvědomovat, že pobyt utekl jako voda a že se mi nechce domů. Po celé dopoledne byl pro nás nachystaný fotokoutek, kde jsme se mohli zvěčnit s našimi novými přáteli či spolužáky a taky jsme fotili velkou skupinovou fotku.


Pomalu se blížila 12. hodina – náš čas odjezdu. Začínali jsme se loučit, sem tam nějaké objetí, sem tam i slzička ukápla. Dvanáctá hodina odbila a naše autobusy se vydaly směr Brno. I když mě mrzelo, že už je konec, byla jsem spokojená a šťastná, protože vzpomínky, které jsem si z Pasohlávek přivezla, jsou nezapomenutelné.


Lůca :)