Seznamovák 2017

Seznamovák - jedině Pasohlávky

Neděle

Když jedete někam, kde nikoho neznáte, je pro vás zajímavá už i samotná chvíle odjezdu. Účastníků bylo bohatě, a protože na tom většina byla stejně jako já – sama, ztracená ve víru velkoměsta - našla jsem si rychle nové přátele. Vzájemné poznávání pokračovalo i během cesty autobusem. Ta utekla rychle a my byli na místě určení - v kempu ATC Merkur. Kdo si nestihl najít spolubydlící, bát se rozhodně nemusel. Ve frontě na klíčky bylo hodně bludných duší, které také hledaly společnost. V Pasohlávkách nás pak čekalo seznámení s programem a s instruktory, kteří si nás podle jednotlivých fakult rozebrali, a my tak mohli poznat i ty, které jsme ještě neznali a se kterými se budeme vídat, až zavítáme do školy. Hráli jsme různé teambuildingové hry, u kterých se člověk pobavil, ale občas i trochu zapotil. No, aspoň jsme se zasmáli. A ne nadarmo se říká - to nejlepší na konec. Jestli jsme se s některými neseznámili během dne, tak se to napravilo večer, kdy na nás čekala velká Welcome party, jejíž hudební doprovod zajistili DJs od Jägermeistera, kteří ukojili choutky i náročnějším posluchačům.


Eliška

Pondělí

První vstávání po pořádné párty - nebylo to tak snadné, jak se zdálo. Po snídani nás čekala další várka teambuildingových aktivit. Kromě her zde byla možnost zeptat se instruktorů na všemožné nejasnosti kolem studia (naprostá záchrana pro dezorientovaného prváka). Dále proběhla osvěta v podobě přednášek nejen o IS Muni. Odpoledne bylo něco pro sportovce – aktivity jako volejbal, badmimton, petangue a největší rarita – longboard trip – nejen pro milovníky skatu a longboardu, ale i pro bruslaře. Na chvíli vypadnout z kempu, užít si okolní přírody a za odměnu se pak osvěžit pivkem v hospodě. Kdo si nevybral z tohoto programu, mohl si pokecat a zapsat se do nějakého z univerzitních spolků (např. Munie, MU Game Studies, SU PEF aj.). Navečer byla pro zájemce v kempu nachystaná degustace vín vedená profesionálním someliérem. Před večerní zábavou nás čekala přednáška o politickém dění od Dominika Feriho, po které následovala nevšední Silent party. Kde jinde si chcete užít párty v naprosté tichosti? Skvělá možnost si zatančit s přáteli, kteří mají jiný hudební vkus. Se sluchátky, která chytají frekvence dvou různých DJs, jsi neměl problém si vybrat podle své chuti. A když jsi si chtěl odpočinout, prostě jsi sundal sluchátka a pozoroval ostatní, jak se kroutí v tom tichu. Po takovém dni začínáš přehodnocovat svou nenávist k pondělkům.


Lenka

Úterý

Úterý bylo prostředním dnem celého Seznamováku. Menší ranní únava po dvou "ne úplně" prospaných nocích se sice dostavila, ale vše plně vykompenzovala naše kapsa plná parádních zážitků. Proto bylo fajn si hned z rána oddychnout a využít přednášek o blaženém studentském životě v Brně nebo třeba o Erasmu... Většina našetřené energie se pak využila při odpoledni stráveném v Aqualandu Moravia. Ve vířivkách se tělo zregenerovalo a na tobogánech zase napustilo adrenalinem. Kdo se nezúčastnil plavání, mohl si vyplnit svůj volný čas dle vlastní libosti. Aqualandem to však třetí den neskončilo! Na programu byla vtipná Partička, kde byli v hlavních rolích naši skvělí instruktoři. Večer nám zakončilo poklidné posezení u táboráku a na odvážlivce čekala i stezka odvahy.


Myša

Středa

Středeční ráno začínalo klasicky dobrovolnou rozcvičkou a snídaní. Dopoledne jsme si mohli vyzkoušet wakeboarding. Na ostatní čekala další várka teambuildingů a na studenty VUT navíc i prezentace Intraportálu jejich školy. Následně jsme mohli pozorovat zkušenosti přátel v plácání sebou o vodu a zajít se někam společně najíst, kdekoliv po kempu. Odpoledne si pro nás instruktoři připravili různé hry na tzv. kruhových stanovištích, na kterých jsme sbírali body a hráli tak o některou z hodnotných cen. Příjemná možnost, jak se navzájem zmlátit v ringu, hodit pár držkopádů při motáku nebo si zastřílet z airsoft zbraně. Ti, kteří si rychle splnili všechny disciplíny, se mohli jít podívat na ostatní a navzájem se povzbuzovat. Největší nával byl u ringu, když proti sobě nastoupili instruktoři. Po večeři na nás čekala závěrečná #hashtagparty, kterou doprovázely fotky nashromážděné za celý týden pod speciálním hashtagem "#suprvak". Nechyběl ani dojemný závěrečný ohňostroj s hudbou.


Maruš

Čtvrtek

A je tady čtvrtek. Zažívám poslední zvonění budíku v Pasohlávkách. Poslední probuzení v námi už poměrně zabydlených bungalovech, ve společnosti nových přátel. Říkám si, že tahle bezstarostná rána mi budou po začátku semestru chybět. Na další podobné myšlenky ale nebyl čas, jelikož jsem spěchala na vydatnou snídani, abych nabrala dostatek sil na sbalení kufru a úklid našeho dočasného „domečku“. Nad snídaní jsme si s přáteli vyměnili zážitky z předešlého večera a výměna zážitků pokračovala i po našem vystěhování se z bungalovů. Po celou dobu pro nás byl připraven fotokoutek, kde jsme si mohli na nově vzniklá přátelství udělat hezkou památku. Po společné obří skupinové fotce byla okolo poledne chvíle, abychom se všichni rozloučili a dodatečně si povyměňovali kontakty, načež nastal čas naskládat se do autobusů a odjet do Brna. Když se na to dívám zpětně, jsem moc ráda, že jsem na Seznamovák jela, protože jak se říká - každý nový přítel je nové dobrodružství - a musím potvrdit, že všechny zážitky a vzpomínky stály opravdu za to!


Lůca